Darmowa dostawa od 199zł

Bezproblemowe zwroty

Kategorie
Tkaniny blackout - sposób na zdrowy sen 0
Tkaniny blackout - sposób na zdrowy sen Tkaniny blackout - sposób na zdrowy sen

Tkaniny blackout - sposób na zdrowy sen


Kłopoty ze snem dotyczą nawet połowy naszych rodaków. Aby dobrze się wyspać potrzeba spokoju, ciszy, materaca dopasowanego do wzrostu i wagi właściciela łóżka, ale także zaciemnionego pomieszczenia. W wielu polskich sypialniach, szczególnie w miastach o zmrok nawet w środku nocy jest niezwykle trudno. A kiedy jeszcze okna sypialni skierowane są na wschód, tym bardziej pierwsze promienie słońca motywują nas do wstawania, nawet wtedy, kiedy chętnie byśmy jeszcze pospali.

Brak snu wpływa na nasze życie


Jeśli nie zapewnimy sobie optymalnych warunków do snu, ciągle czujemy się niespokojni, rozdrażnieni, nie możemy się skoncentrować. Bezsenność może być wywołana hałasami z zewnątrz sypialni, światłem dziennym albo latarni, długą podróżą, także taką, która zmusza nas do nagłego egzystowania w odmiennej strefie czasowej. Jakość snu i jego długość można jednak wydłużyć, wiedząc, jakie materiały na zasłony i rolety sprawdzą się najlepiej. To tkaniny zaciemniające, czyli blackout. Jak sama nazwa wskazuje, mają one za zadanie chronić pomieszczenie przed światłem z zewnątrz. Jednak walorów ich zastosowania jest znacznie więcej!

Ciemność, wszędzie ciemność!


Zacznijmy od tej oczywistej: zasłona blackout chroni pomieszczenie przed słońcem. Zwykłe zasłony lub rolety tej funkcji nie spełniają, bo promienie słońca i tak dostają się do wewnątrz pokoju. Jednak nie tylko słońce jest wrogiem snu. Światło księżyca albo miejskich lamp także sprawia, że nie zasypiamy głęboko i często się przebudzamy. Dzięki swojej potrójnej warstwie tkanina zaciemniająca może wciąż być lekka i dosyć cienka, ale jednocześnie idealnie osłania pokój przed światłem dziennym. Nie trzeba więc wieszać w oknach ciężkich kotar, które nadają wnętrzu mrocznego charakteru. Nawet nowoczesna sypialnia może wyglądać stylowo, a i tak umożliwi spanie w ciągu dnia czy przesypianie poranków nawet w niezwykle słoneczny dzień.

Z dala od ulicznego zgiełku


W śnie mogą przeszkadzać także dźwięki, które dobiegają z zewnątrz: pędzące pociągi, samochody, śmieciarka, szczekanie psów czy nawet śpiew ptaków. Osoby szczególnie wrażliwe na dźwięki budzą się wielokrotnie i analizują dobiegające zza okna odgłosy, a później w ciągu dnia muszą odsypiać lub nie są tak aktywne i kreatywne, jak te, które wysypiają się bez problemu. Zasłony blackout wyciszają i izolują okno. To dlatego chętnie stosowane są także w pomieszczeniach, w których nagrywa się dźwięki lub w pokojach do masażu czy relaksu. Domowa sypialnia może stać się miejscem zacisznym i niezwykle przyjemnym, nawet jeśli mieszkamy w miejscu, w którym o ciszę bardzo trudno.


Zimno, ciepło

Nie da się ukryć, że we śnie przeszkadzać może chłód albo wysoka temperatura. Zwłaszcza w tych sypialniach, w których przez okno dociera bardzo dużo słońca, od wiosny do jesieni może być bardzo duszno. A duże okna to też słaby punkt wnętrza, gdy na zewnątrz jest bardzo zimno. Zasłonięcie okien tkaniną zaciemniającą sprawi, że temperatura w pomieszczeniu będzie utrzymywać się na stałym poziomie, niezależnie od warunków panujących za oknem.

Zaciemnienie, wygłuszenie oraz stała, optymalna temperatura, to trzy czynniki, których zrównoważenie za pomocą tkaniny zaciemniającej mogą korzystnie wpłynąć na jakość i długość snu wszystkich domowników.

Dodaj komentarz

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium