Darmowa dostawa od 199zł

Bezproblemowe zwroty

Bawełna Wsypowe na pościel

Wsypowe


Wysokiej jakości dwa rodzaje bawełny wsypowej. Pierwsza pochodzi od polskiego producenta z Andrychowa. Druga jest bezpośrednio importowana. Tkanina z Andrychowa posiada certyfikat jakości i jej skład to 100% bawełna. Charakteryzuje się doskonałą przepuszczalnością powietrza, bardzo gęstym splotem oraz nie przepuszcza pierza. Szlachetna tkanina w dotyku ma doskonałą gładkość. Tkanina ta to gwarancja komfortowego wypoczynku oraz długotrwałego użytkowania.

Oferowany w tej kategorii asortyment to wyroby włókiennicze najwyższej jakości, które od lat znajdują zastosowanie w produkcji tekstyliów użytkowych. Tkanina na wsypy z Andrychowa lub importowana od naszych sprawdzonych, zagranicznych dostawców doskonale sprawdza się w swojej roli, eliminując właściwie całkowicie zjawisko wydostawania się pierza z poszewek puchowych pościeli.
 

Wsypowe Andrychów Kremowy

Wsypowe Andrychów Kremowy

Cena: 19,99 zł
zobacz więcej
40 pkt
Wsypowe Andrychów Różowy

Wsypowe Andrychów Różowy

Cena: 19,99 zł
zobacz więcej
40 pkt
Wsypowe białe

Wsypowe białe

Cena: 14,99 zł
x 0,5 metra
zobacz więcej
30 pkt
Wsypowe białe - 150cm - limit

Wsypowe białe - 150cm - limit

Cena: 14,49 zł
x 0,5 metra
zobacz więcej
30 pkt
Wsypowe Różowy

Wsypowe Różowy

Cena: 14,99 zł
x 0,5 metra
zobacz więcej
30 pkt

Materiał wsypowy – dlaczego należy go użyć do uszycia puchowych poduszek i kołdry?

Pościelowy materiał na wsypy to bardzo gęsto tkana bawełna o dość wysokiej gramaturze, która na etapie wykańczania jest dodatkowo gładzona oraz pokrywana obustronnie warstwą wosku. To zaś determinuje przydatność tej tkaniny do szycia tekstyliów użytkowych. Nazywana również inletem, jest miękka i przyjemna w dotyku, dostępna z reguły w kolorze różowym, kremowym lub białym, dzięki czemu nie jest widoczna nawet, jeżeli użyjemy jasnych i delikatnych tkanin pościelowych do poszewek na poduszki, jaśków oraz kołdry. Zastosowanie inletu w szyciu pościelowych wsypów napełnianych puchem, pierzem, a także niekiedy innym wypełnieniem zapobiega jego wydostawaniu się na zewnątrz. Zjawisko to może być tak intensywne w przypadku wybrania nieodpowiedniego materiału, że w trakcie użytkowania już po krótkim czasie zauważymy znaczący ubytek zawartości, a co gorsza – puch i pierze zaczną krążyć po całej sypialni, zaburzając estetykę pomieszczenia. Ponadto z biegiem czasu możemy też wyraźnie odczuć, że nasza pościel nie zapewnia już tak optymalnego komfortu cieplnego, jak na początku.

Czym różni się tkanina na pościel od inletu?

Bardzo często zdarza się, że osoby nieobeznane we włókienniczej nomenklaturze traktują inlet jako tkaninę do szycia poszewek, uznając to za dobry wybór materiału na pościel: poduszki i kołdry. Jest to jednak błędne przekonanie. Inlet to materiał, z którego szyje się wsypy wypełniane następnie pierzem oraz puchem – dopiero prawidłowo przygotowane i zamknięte okrywa się poszewkami. Dlaczego? Ponieważ w ten sposób skutecznie chronimy inl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium