Darmowa dostawa od 199zł

Bezproblemowe zwroty

Kategorie
Tkaniny na maseczki 0
Tkaniny na maseczki Tkaniny na maseczki

 

Tkaniny na maseczki

Maseczki ochronne to dzisiaj wyrób niezwykle ważny dla zdrowia całego społeczeństwa, ale niestety niedostępny nie tylko dla zwykłych obywateli, ale także dla lekarzy i innych pracowników opieki zdrowotnej. Noszenie maseczki zasłaniającej usta i nos może pomóc ograniczyć rozprzestrzenianie się niektórych chorób układu oddechowego, w tym koronawirusa. W naszym sklepie z tkaninami oferujemy tkaniny, które sprawdzają się przy szyciu maseczek ochronnych. 

 

Maseczki ochronne — dlaczego warto je mieć?

Stosowanie samej maseczki nie gwarantuje powstrzymania infekcji i powinno być połączone ze stosowaniem innych środków zapobiegaawczych, w tym higiena rąk i zasadami ochrony podczas kaszlu czy kichania oraz unikania bliskiego kontaktu z innymi ludźmi (conajmniej półtora metra odległości). Światowa Organizacja Zdrowia doradza racjonalne stosowanie maseczek. Maseczka może zmniejszyć rozprzestrzenianie się wirusa. Można w tym celu użyć maseczki jednorazowej, niestety obecnie te są bardzo trudno dostępne albo bardzo drogie. Dlatego wiele osób szyje je samodzielnie dla siebie, rodziny, znajomych lub, by pomóc lekarzom, pielęgniarkom i innym pracownikom opieki medycznej w zabezpieczeniu się przed zarażeniem. Z bawełny i fizeliny można nawet w domowych warunkach uszyć maseczki dla dzieci i osób dorosłych. Pamiętaj - używaj maseczek tylko wtedy, gdy masz objawy ze strony układu oddechowego (kaszel lub kichanie), podejrzewasz u siebie infekcję SARS-CoV-2 przebiegającą z łagodnymi objawami lub opiekujesz się osobą z podejrzeniem infekcji SARS-CoV-2. 

 

Bawełna na maseczki ochronne

Bawełna bardzo dobrze sprawdza się przy szyciu maseczek ochronnych wielorazowych. Jest to miękka, przyjemna w dotyku, naturalna tkanina, która dobrze znosi pranie w wysokich temperaturach i prasowanie mocno rozgrzanym żelazkiem, co sprawia, że łatwo można ją zdezynfekować. Maseczki z bawełny są nieprześwitujące, zapewniają cyrkulację powietrza, pomagają w zmniejszeniu rozprzestrzeniania się wydzielin, za których pomocą przenosi się groźny dla zdrowia wirus. Maseczkę ochronną bawełnianą za każdym razem po zdjęciu należy wyprać w temperaturze min. 60 stopni. Nasza bawełna na maseczki ochronne jest dostępna w wielu kolorach, co może zmotywować niektóre osoby, zwłaszcza dzieci, do zakrywania twarzy podczas kontaktów z innymi osobami w czasach pandemii.

 

Fizelina na maseczki ochronne

Fizelina świetnie sprawdza się przy szyciu maseczek ochronnych. Maseczki z fizeliny dobrze zakrywają nos, usta i brodę, zapewniają łatwość oddychania, ale jednocześnie ograniczają rozprzestrzenianie się koronawirusa i możliwość zakażenia. Fizelina jest odporna na przesiąkanie, cienka, miła w dotyku, nie powoduje podrażnień, można ją prać w temperaturze 40 stopni. Fizelina oferowana w naszym sklepie z tkaninami posiada Oeko-Tex Standard 100 oraz TUV ISO 9001/2008. Maseczki z fizeliny są bardzo często używane między innymi przez stomatologów. Zapewniają higienę i pomagają ograniczyć rozprzestrzenianie się wydzielin, za których pomocą przenoszą się wirusy, bakterie i inne drobnoustroje. Maseczki także chronią przed zapachem i są komfortowe w noszeniu.

 

Do kogo kierujemy ofertę bawełny i fizeliny na maseczki?

Posiadamy tkaniny na maseczki z gwarancją najniższej ceny. Polecamy je osobom, które potrzebują maseczek ochronnych na własny użytek i dla osób najbliższych, a także tym, które zaangażowały się w akcję szycia maseczek dla lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych. Dzięki dostępowi do dobrej jakości tkanin na maseczki ochronne można zapewnić sobie i innym lepszą ochronę przed zarażeniem wirusem SARS-CoV-2.

 

 

Informacje zaczerpnięte ze strony informacyjnej polskiego Ministerstwa Zdrowia. 

 

Dodaj komentarz

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium