Darmowa dostawa od 199zł

Bezproblemowe zwroty

Kategorie
Wybieramy pierwszą maszynę do szycia 0
Wybieramy pierwszą maszynę do szycia Wybieramy pierwszą maszynę do szycia

Maszyna do szycia to obecnie nie jest towar deficytowy. Kupimy ją w sklepie z AGD, także internetowym, a nawet w markecie czy dyskoncie. Co ciekawe, w tych ostatnich podczas promocji można znaleźć naprawdę niezłe urządzenia - dobrej jakości, zaawansowane technologicznie i w korzystnych cenach. Warto na nie “polować”, ale wybierać też rozsądnie. Nie musisz mieć przecież kombajnu za kilka tysięcy, by szyć spódniczki!

Ściegi. Ich ilość nie jest istotna, gdy wybierasz maszynę do nauki szycia i później do tworzenia sukienek czy bluzek. Przyda się jednak ścieg prosty, zygzak, overlock, możliwość wykańczania dziurek oraz elastyczny i kryty. Resztę można sobie darować. Dlatego mając do wyboru maszynę tanią z kilkoma ściegami, a drogą z wieloma, lepiej wybrać tę uboższą wersję.

Stopki się przydają i w niektórych maszynach jest ich w komplecie sporo. Ale prawda jest taka, że można je kupować też osobno, dlatego lepiej wybrać tańszą maszynę, a potem już dobierać stopki indywidualnie, niż zapłacić za takie, których nie będzie się używać. Lepiej zwrócić uwagę na to, czy w komplecie do maszyny jest np. pokrowiec, smar i pędzelek, dodatkowe szpulki i igły. Przyda się też funkcja szycia wstecz. Co prawda większość maszyn ją ma w standardzie, ale lepiej spytać czy jest tak na pewno. Opcja ta wzmacnia zakończenia szwów. 

Jeśli wiesz, że będziesz szyć ubrania z cienkich tkanin lub bardzo grubych, maszyna musi mieć regulację naprężenia nici i nacisku stopki.  

Przydaje się także wolne ramię. Dzięki niemu można wykończyć rękaw, jest niezwykle wygodne, ale też coraz częściej w standardzie maszyn do szycia. Jeśli do tego maszyna będzie miała rotacyjny chwytacz (miejsce, które chwyta bęben z dolną nitką), to będzie to idealna. Rotacyjny bowiem działa ciszej.

Poza tym ważna jest gwarancja i jakość serwisów. Jeśli maszyna się popsuje, a ciężko ją naprawić, to jest to bardzo duże utrudnienie. Dlatego trzeba się zapoznać z marką, dowiedzieć się na forach i bezpośrednio u producenta, jak wygląda serwis naprawczy, ile trwa i czy punkt serwisowy jest gdzieś w pobliżu miejsca naszego zamieszkania.

Jeśli nie jesteś pewna, że szycie stanie się Twoją pasją nie oznacza to, że można kupić maszynę byle jaką - ta bylejakość może bowiem skutecznie Cię zniechęcić do podejmowania kolejnych prób tworzenia własnych ubrań i dodatków.

 

Dodaj komentarz

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium