Tkaniny na maseczki
Pracownicy salonów fryzjerskich i kosmetycznych od lat wykonują większość swoich obowiązków w środowisku, w którym muszą zachować jak najwyższy poziom sterylności. W naszej hurtowni znajdują się tkaniny na maseczki ochronne, które zaleca się używać kosmetyczkom podczas wielu zabiegów, takich jak manicure, pedicure, przedłużanie rzęs czy makijaż permanentny. Jak wiadomo, najwięcej bakterii przenosi się drogą kropelkową. Artykuły higieniczne wykonane z bawełny czy fizeliny umożliwiają odpowiednią cyrkulację powietrza, dzięki czemu osoby wykonujące takie zawody nie są narażone na wdychanie nadmiernej ilości szkodliwych substancji.
Maseczka jako codzienny element garderoby
Japończycy to jedyny naród, którego mieszkańcy od lat byli kojarzeni z zasłoniętymi twarzami. Bawełna i fizelina to najpopularniejsze tkaniny na maseczki, z których najczęściej są wykonywane. W ten sposób miliony Japończyków chroniło twarz przed zimnem, a przede wszystkim przed niechcianymi infekcjami, chroniąc w ten sposób nie tylko siebie, ale i współpracowników czy innych ludzi.
W dobie panującego koronawirusa na świecie, artykuły ochronne to jedne z najbardziej pożądanych produktów na rynku. Niestety często nie są one dostępne w sklepach lub ich cena jest zawrotnie wysoka. W naszej hurtowni dostępny jest ogromny wybór tkanin na maseczki, takich jak bawełna z lycrą i kresz, wiskoza, fizelina, len czy popelina.
Ręcznie szyte maseczki
Większość sklepowych półek świeci pustkami i nie sposób znaleźć specjalistycznej maseczki z filtrem, jednak można ją wykonać samodzielnie. Można to wykonać na maszynie do szycia, jednak osoby nieposiadające takiego sprzętu, również sobie poradzą. Wystarczy zakupić odpowiednie tkaniny na maseczki, nitki oraz gumki. W naszej ofercie znajduje się ogromny wybór materiałów zarówno gładkich, jak i we wzory, takie jak kropki, kwiatki czy wzór skóry węża.
Co ważne – takie artykuły ochronne zrobione w domu nie uchronią nas przed koronawirusem czy inną infekcją. Mają one na celu wspomóc ochronę i zminimalizować ryzyko zachorowania do zera. Poza nakazem zakrywania górnych dróg oddechowych należy pamiętać o systematycznym myciu dłoni i niedotykaniu okolicy oczu.