-
od
do
Tiul miękki
Przez długi czas tiul miękki zarezerwowany był przede wszystkim dla branży ślubnej, bo usztywniająca i nadająca objętości podszewka doskonale kształtowała suknię. Wybitni projektanci wyprowadzili jednak tiul także do mody codziennej. Kupując tiul miękki na metry w sklepie MaterialyTkaniny.pl i oddając kupon tego niezwykłego materiału w ręce utalentowanej krawcowej możesz wyczarować suknię marzeń albo stworzyć strój baletowy dla małej i większej dziewczynki.
Sukienki nie tylko dla księżniczek
Miękki tiul sukienkowy idealnie sprawdza się przy przygotowywaniu kostiumów scenicznych, karnawałowych, długich sukien, zwiewnych sukienek i spódnic. Chyba każda dziewczynka, która wybiera się na zajęcia baletowe podkreśla, że motywacją do tańca są między innymi przepiękne stroje. Strój dla małej baletnicy uszyty z miękkiego tiulu będzie wygodny i przepiękny. Nawet ten w najmniejszym rozmiarze przypomina profesjonalne stroje ze scen teatralnych. Baletnice ubrane w tiulowe kreacje zapoczątkowały modę na ubrania z tkaniny tiulowej.
Od kilku sezonów hitem są także spódniczki z tiulu. Nadają się nie tylko na wiosenny spacer, ale także mogą stać się kreacją na wesele, chrzciny czy komunię.
Dekoracje z miękkiego tiulu
Tiul miękki nie tylko efektownie wygląda, gdy jest element kreacji scenicznej albo codziennej stylizacji. Uroku, lekkości i subtelnej elegancji wnętrzu dodadzą dekoracje wykonane z miękkiego tiulu. Tiulowe dodatki do mieszkań mogą być wielobarwne, ponieważ tkanina jest dostępna w szerokiej gamie kolorystycznej.
Dbanie o miękki tiul
Tiul miękki to tkanina utkana z naturalnych lub syntetycznych włókien. Każdy tiul jest bardzo delikatny co jest zarówno jego wadą, jak i zaletą. Dzięki delikatności przepięknie się prezentuje, jest przeważnie lekki jak chmurka, chociaż ma sporą objętość. Przy czym objętość ta sprawia kłopot, ponieważ na tiulowe kreacje trzeba zarezerwować więcej miejsca w szafie. Ubrania z miękkiego tiulu najlepiej przechowywać w stanie rozwieszonym, by tkanina nie zgniotła się i nie traciła objętości. Nawet jeśli tiul nie jest bardzo pognieciony, lepiej go nie prasować. W przypadku większych zagnieceń należy dokładnie stosować się do zaleceń producenta. Czasem wystarczy zwilżyć zagniecenie i po naprężeniu zostawić do wyschnięcia.
Syntetyczny tiul może topić się pod wpływem rozgrzanego żelazka. Jeśli producent określa, że prasowanie nie jest ryzykowne i nie uszkodzi tkaniny, prasować tiul powinno się przez ściereczkę, najlepiej z opcją parową i w jak najniższej temperaturze.
Pranie tiulu najlepiej wykonać ręcznie, unikając ugniatania tkaniny. Do takiego prania powinno się używać płynu, nie proszku. Jeśli pierzemy w pralce, temperatura powinna być jak najniższa i program, w którym pierzemy, nie powinien być intensywny. Optymalne jest krótkie i delikatne pranie. Tiul warto zabezpieczyć przed pozaciąganiem np. woreczkiem do prania. W szafie także uważaj na ostre elementy np. suwaki innych ubrań. Tiulowa kreacja, o którą będziesz dbać, przetrwa niejeden występ na scenie albo imprezę.