
-
od
do
Bukla - Wełna Parzona
Jesień i zima to czas, gdy chętniej sięgamy po odzież wykonaną z naturalnych materiałów. Jednym z nich jest wełna, która jest nie tylko przyjemnie miękka, ale też bardzo ciepła. Te dwa aspekty sprawiają, że tak często jest wykorzystywana w branży odzieżowej, a także przez osoby, które hobbystycznie dziergają na drutach. Ogromny wybór kolorystyczny, a także jakościowy to niewątpliwe plusy omawianego materiału. Wśród proponowanych przez nas tkanin znaleźć można wełnę parzoną, zwaną buklą.
Wełna – jej rodzaje i właściwości
Wspomniany materiał jest naturalny, bowiem jest pozyskiwany z runa owiec. Produkty z niej wykonane cechują się ogromną termoizolacją, ale też higroskopijnością i dźwiękochłonnością. Ponadto wyroby z tego naturalnego materiału pochłaniają szkodliwe promienie UV.
Niewątpliwym plusem wełny parzonej jest fakt, iż materiał ten ma mniejszą podatność na wnikanie w strukturę włókna zabrudzeń. Produkty z niej wytwarzane nie powodują swędzenia skóry i nie powodują powstawania zmian alergicznych.
Na rynku wyróżniane są jednak różne jego rodzaje, a wełna parzona dostępna w naszej ofercie zawiera w składzie domieszkę wiskozy i poliestru. Bukla charakteryzuje się małymi supełkami na zewnętrznej stronie tkaniny, które są jej punktami charakterystycznymi.
Wykorzystanie wełny parzonej
Proponowany przez nas materiał, jakim jest wełna parzona, to nic innego, jak wełna poddana przeróbce termicznej. Cechą charakterystyczną jest to, iż jej brzegi nie ulegają strzępieniu, dlatego też materiał ten jest często wykorzystywany przez osoby szyjące, bowiem tkanina daje spore pole do popisu.
Producenci odzieżowi najchętniej używają wełny parzonej jako podstawy szycia ubrań wierzchnich, takich jak płaszcze, kurtki czy kamizelki. Jest to także idealny materiał na porę jesienno-zimową, czyli przejściową.
Tkanina ta nadaje się do stworzenia niebanalnych kreacji. Materiał o drobnym skręcie jest niezwykle elegancki, a także kobiecy, przez co tak często wykorzystywany jest do produkcji płaszczy, narzut, spódnic, kamizelek, a także peleryn i ciepłych sukienek.